svetaines talpinimas arba hostingas kas tai

Kas yra svetainės hostingas?

Svetainės hostingas yra internetinė paslauga, leidžianti paskelbti savo svetainę ar žiniatinklio programą internete. Kai prisiregistruojate gauti prieglobos paslaugą, dažniausiai išsinuomojate vietą serveryje, kuriame galite saugoti visus failus ir duomenis, kurių reikia jūsų svetainei tinkamai veikti.

Serveris yra fizinis kompiuteris, kuris veikia be pertrūkių, kad jūsų svetainė būtų nuolat pasiekiama tiems, kurie nori joje apsilankyti. Jūsų priegloba yra atsakinga už serverio veikimą, apsaugą nuo kenkėjiškų atakų ir jūsų turinio (teksto, vaizdų, failų) perdavimą iš serverio į lankytojų naršykles.

kas yra hostingas

Svetainės talpinimas arba hostingas yra pagrindinis būdas paleisti svetainę internete. Tai vieta jūsų internetiniams projektams, el. pateikite paštą arba duomenų bazę patikimame, galingame serveryje, prijungtame prie didelės spartos interneto ryšio kanalo. Pirmiausia, kas yra hostingas ir kas teikia hostingo paslaugas? Svetainė talpinama ir saugoma specialiame kompiuteryje, dar vadinamame serveriu. Kad būtų lengviau suprasti, pateiksime keletą pavyzdžių.

Kaip mano svetainė atrodo kitų vartotojų naršyklėse?

Jei jums įdomūs šie ir panašūs klausimai tikrai skaitykite toliau ir sužinosite daug naujų dalykų apie internetą ir svetaines, kurių turbūt nežinojote. Kai interneto vartotojai nori peržiūrėti jūsų svetainę, jiems tereikia naršyklėje įvesti jūsų svetainės adresą arba domeno pavadinimą ir tada vartotojo kompiuteris prisijungs prie jūsų serverio, o jūsų svetainė bus rodoma tiesiai vartotojui per naršyklę. Kur galiu gauti domeno vardą? Pirmiausia turite nustatyti vardą (domeną), kurį norite užregistruoti. Iki šiol užregistruota daugiau nei 158 000 domenų su galūne „en“. Šis skaičius yra didelis, todėl norimas vardas jau gali būti užimtas – pagalvokite apie keletą alternatyvų. Jei radote laisvą “.lt” domeną, nelaukite, užregistruokite jį kuo greičiau, kol to nepadarė niekas kitas! Domeną registruoti galite tokiose puslapiuose kaip www.domenas.lt ir kituose puslapiuose, kurie teiki šią paslaugą. Dauguma web hostingo kompanijų reikalauja, kad jums priklausytų jūsų domenas, kad galėtumėte pradėti su jais dirbti, tačiau jei domeno neturite, hostingo įmonės padės jums jį įsigyti. Jei nuspręsite kurti ir prižiūrėti savo svetainę naudodamas „Website.com“, galite gauti pasirinktinį domeną, el. pašto adresą, web hosting susietus su viena paskyra, tačiau jei esate pradedantysis – geriau pradžiai rinktis profesionalų paslaugas.

svetaines patalpinimas internete

Jūsų svetainei galima pritaikyti įvairių tipų hostingo paslaugas, jums tereikia išsirinkti ir pasikonsultuoti su profesionalais. Prieš užsakydami paslaugas, turite suprasti, kokių paslaugų reikia jūsų svetainei ir kokio tipo serveris geriausiai tinka jūsų verslui. Taip pat svarbu apskaičiuoti biudžetą, kurį galite skirti, ir pasirinkti hostingo kompaniją, kuri teikia jums reikalingas paslaugas.

Įvairūs hostingo tipai

Daugelis paslaugų teikėjų siūlo kelių tipų prieglobą, kad patenkintų skirtingus klientų poreikius. Čia pateikiami dažniausiai teikiami prieglobos tipai:

Shared Hostingas
VPS (Virtual Private Server – virtualus privatus serveris) hostingas
Hostingas debesyje (debesų priegloba)
WordPress hostingas
Dedikuoto serverio hostingas

Kuo didesnė jūsų svetainė, tuo daugiau serverio vietos reikia. Geriausia pradėti nuo mažo nuo bendro prieglobos plano, o kai svetainė tampa didesnė, naujovinkite į didesnį planą arba pakeiskite prieglobos tipą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

19 − one =